Zkušenosti s programem metabolic balance®

Tato metoda již pomohla zhubnout řadě známých osobností, jako jsou např. 

Eva Holubová
Táňa Kovaříková
Jan Kraus a jeho žena Ivana Chýlková 
Anna Kameníková (článek v Sedmičce.cz, článek v časopisu Glanc)


Vlastní zkušenost

Do programu jsem šla především s cílem zažít si ho sama na sobě, bez úmyslu výrazně zhubnout, spíše svou váhu stabilizovat. Aktuálně nadváhou sice netrpím, ale v minulosti jsem měla období, kdy jsem vážila o 10 kg víc a o svých pokusech nadbytečná těla shodit bych mohla napsat román. Vyzkoušela jsem na sobě ledacos, trápila se všemi možnými dietami, občas i půsty, vyzkoušela jsem různé dietní doplňky atd. Velmi důvěrně znám jo-jo efekt, ale i důsledky psychické pohody či nepohody na změny hmotnosti. 

Program metabolic balance® mě nadchl, jen jsem se trochu obávala, jak zvládnu pětihodinové pauzy mezi jídly - jsem člověk, který má hlad téměř neustále, zvlášť odpoledne a večery bývaly vždy kruté a můj hlad občas nenasytitelný, což se ovšem vzápětí odrazilo na mé váze. Udržet si váhu, se kterou bych byla spokojená, bylo vždy spojeno s odříkáním si a hlídáním se a s přibývajícími roky to bylo stále obtížnější.

Moje obavy z hladu se ale vůbec nenaplnily, nepříjemný byl jen druhý den přípravné fáze, ale přísnou fázi jsem od počátku zvládala bez problémů. Hlad se pravidelně dostavoval až v závěru pětihodinové pauzy, kdy se blížil čas dalšího jídla. Mile mě překvapilo, že jsem neměla žádné chutě, netrápily mě ani myšlenky na jídlo. Od prvních dnů jsem cítila pozitivní změny, zmizely známé pocity útlumu a únavy především po obědě - naopak jsem si připadala příjemně lehká a nabitá energií. Postupně zmizely i zažívací problémy, zhubla jsem 2 kg, které jsem nabrala přes léto, podle metabolické váhy mi ubyla jednotka břišního tuku, obvod pasu se zmenšil, naopak mírně narostla svalová hmota. V současné době už mě netrápí ani problém se štěpícími se nehty, který jsem se snažila řešit víc jak rok. Vypít předepsané množství vody také nebylo těžké, už během prvních dnů se objevil už téměř neznámý silný pocit žízně. Dodržování jídelního plánu bylo snadné, velmi jednoduchá byla i příprava jednotlivých jídel - zabrala mi pár minut, až jsem litovala, že se podle programu nestravuje celá moje rodina J. Jen jsem se musela naučit jídla plánovat, dopředu si promyslet, co budu další den jíst, abych měla potřebné suroviny doma, příp. naporcované a zmražené maso včas rozmrazila a v případě potřeby si připravila oběd do krabičky s sebou. Naučila jsem se jíst pomalu, jídla vychutnávat a znovu jsem objevila přirozenou chuť potravin bez chemických úprav a přísad.

Trochu komplikované bylo jen vaření pro rodinu, mezi jídly se totiž nesmí jíst vůbec nic, tzn. ani ochutnávat! Ale i s tím jsem si dokázala poradit.

Aktuálně se nacházím ve čtvrté, udržovací fázi. Cítím se výborně a příští rok si určitě přísnou fázi zopakuji!

Na základě vlastní zkušenosti mohu program doporučit všem, kteří chtějí:

  • zlepšit svůj zdravotní stav
  • upravit svou váhu (v případě potřeby je možno i přibrat!)
  • snadným a příjemným způsobem svoji váhu stabilizovat

Aktualizováno 25. 2. 2019:

Díky programu Metabolic Balance mám i po 10 letech stále stejnou konfekční velikost!

Zkušenosti klientů

Obecně je možné říct, že všichni, kdo prošli nebo procházejí programem, se cítí podstatně lépe po zdravotní stránce. Hubnutí je poměrně rychlé a snadné a daří se dokonce i těm, u koho jiné metody nebyly vůbec úspěšné. Opakovaně je možné pozorovat, že v průběhu programu:

mizí únava, přibývá energie

zlepšuje se kvalita pleti, mizí i ekzémy!

dochází ke snížení krevního tlaku

snižuje se hladina glukózy v krvi

od prvních dnů dochází k odbourávání tukové tkáně

postupně mizí otoky a bolesti nohou

Klienti kladně hodnotí nepřítomnost hladu a chutí na jídlo (především na sladké), stravování podle jídelního plánu je snadné a možnosti výběru jídel široké. Potraviny, které jsou v plánech, jsou většinou běžně k dostání v obchodech. Příprava je poměrně jednoduchá, takže ji bez problémů zvládnou i pracovně vytížení klienti, jídla je možné připravit dopředu a vzít s sebou do zaměstnání nebo i na služební cestu.


Úryvek z dopisu p. Róberta ze Slovenska:

Dobry den, pani Nekulová,

som v programe MB od 1.11.2016, daroval som si ho k 50. narodeninam a uz to tak zrejme ostane.

Musim "skromne" poznamenat, ze od 1.11.2016 dodnes mam dolu 58 kg, od februara 2018 uz nemam ziadne lieky na vysoky krvny tlak (bral som ich 7 rokov), hodnoty cukru a cholesterolu v krvi sa vratili na spodne hranice normalu, zmizla chronicka unava a aj pelova alergia a ak si denne nemozem dat svojich 10-15km na bicykli, tak som nestastny.

Ten program je vsak dost drahy... z byvaleho kompletneho šatnika mi dodnes zostali iba ponožky, vsetko ostatne islo na charitu :-)

Zelam vela úspechov Vam aj Vasim klientom a ak niekto bude pochybovat... kludne mu mozte ukazat moje vysledky. Mal som v pase 138cm. Teraz mam 90. Pri vyske 196cm mam 100kg a citim sa skvele.

S pozdravom
Róbert , Slovensko


Muž, 52 let

na konci programu - úbytek váhy 18 kg, původně vysoký krevní tlak nyní v normě i bez léků.

(Z dotazníku k programu metabolic balance):

1. Proč jste se rozhodl (a) právě pro program MB?

Dostal jsem informace od kamaráda, který absolvoval program MB. Jeho výsledky a reference mě zaujaly natolik, že jsem se rozhodl toto také absolvovat.

2. Cítil(a) jste v prvních dnech dodržování programu nějaké obtíže? Pokud ano, uveďte jaké.

Ne. Žádné.

3. Bylo pro Vás obtížné dodržovat jídelní plán? Pokud ano, uveďte, co konkrétně Vám dělalo největší problémy.

Pokud je aspoň trochu pevná vůle, tak větší obtíže nejsou. Nejdůležitější je zbavit se původních stravovacích návyků a začít dodržovat plán MB. A to bez ústupků,úlev a tzv. "hřešení". Pokud se toto zvládne, vysledky se brzo začnou dostavovat a je to potom obrovská motivace jít dál! Mně se toto podařilo.

4. Kromě úbytku váhy cítil(a) jste na sobě během přísné fáze programu nějaké
změny?

Ano. Výrazné zlepšení imunitního systému. A odložil jsem léky na tlak.


5. Uveďte míru své spokojenosti s kvalitou poradenských služeb (vysvětlení plánu, provázení programem, poradenství) známkou od 1 do 5:

1

6. Jste v závěrečné fázi programu. Jste spokojen(a) s dosaženým výsledkem (změna váhy a další)?

Ano velice spokojen. Jsem rád, že jsem tento program absolvoval. Vůbec jsem
nečekal, že program bude mít takový příznivý vliv i na zdravotní stav. Mrzí
mě jen to, že jsem program nepodstoupil již dříve.


Paní Alena, 39 let

"Na programu mě zaujalo především to, že můj jídelní plán je jenom můj a vychází z individuálních výsledků rozboru krve. Myslím si, že každé tělo je jiné a co funguje u jednoho, nemusí fungovat u dalšího člověka. Jako většina žen i já jsem po dětech přibrala a nadbytečná kila se mě roky držela jako klíště. Po několika týdnech účasti v programu jsem o 8 kg lehčí a hubnu dál. Cítím se dobře a moc mě těší, že si změny všimlo i moje okolí. Jsem nejen štíhlejší, ale i vitálnější, méně unavená a také podstatně lépe naladěná."


Muž, 46 let (z dotazníku vyplněného 6 týdnů po ukončení programu)

Pro program jsem se rozhodl, protože jsem díky své nadváze už měl i zdravotní problémy - vysoký tlak a zvýšenou hladinu cukru.
Na jídelní plán jsem si rychle zvykl, jen jeden den po zahájení přísné fáze jsem pociťoval mírný hlad. Myslím si že jídelní plán je dostatečný, jídla se dají mezi sebou kombinovat, neměl jsem problém s dodržováním plánu. Za celou dobu jsem shodil 18 kilogramů. Musím konstatovat, že jsem měl obavu z toho, jak půjdou kila dolů, ale pokud se dodržují všechna
pravidla, tak není problém. Pochopitelně je to také o vůli člověka se s celou situací poprat, protože jsem po bodu úpravy metabolismu občas měl různé chutě na "zakázané ovoce", ale zvládl jsem to.

Postupně času jsem se cítil po fyzické i psychické stránce velice dobře, přestal jsem být podrážděný, nadváha mi totiž právě po psychické stránce dělala velké starosti. Upravil se mi krevní tlak a hladina cukru, přestaly mě bolet klouby (kyčle a kolena). S poradenstvím jsem byl absolutně spokojen, poradkyně dokázala všechno jednoduše vysvětlit, když jsem něčemu v plánu nerozuměl, případný problém rozebrat a hlavně poradit jak dál.

Pokud bych znovu začal nabírat váhu, určitě si program rád zopakuji, ale zatím se mi přes všechna zhřešení váha drží.


Žena, 43 let

Pro program jsem se rozhodla především z toho důvodu, že se jídelníček dělá přímo na míru určité osobě podle krevního rozboru a že slibuje úpravu metabolismu. Už jsem se pokoušela hubnout dříve jinými způsoby, ale přestože jsem se řídila doporučeními, po několika shozených kilogramech se úbytek váhy zastavil.

První týden po začátku programu se u mě dostavoval tak po čtyřech hodinách pocit hladu, později to přešlo. Brzy jsem se cítila po fyzické stránce lépe. Zhubla jsem dle svého přání 10 kg. Kromě úbytku váhy mě potěšily nové proporce - zvýraznil se mi pas J. Mám i lepší celkovou kondici, jsem méně unavená, vitálnější a pohyblivější. S jídelním plánem i poradenstvím jsem byla velmi spokojená. Program si chci alespoň jednou do roka ze zdravotních důvodů preventivně zopakovat.

Časté otázky a odpovědi

Nejčastější otázky a odpovědi na ně najdete zde:

https://www.metabolic-balance.com/cz/desktopdefault.aspx/tabid-428/


LZ (muž, 35 let)

na začátku programu

(30.11.2009)

na konci programu

(5.3.2010)

hmotnost (kg) 99 82
tuk (%) 29 17
břišní tuk 11 5
pas (cm) 99 85
boky (cm) 112 97
obvod stehna (cm) 68 59
JC(muž, 48 let)

na začátku programu

(18.1.2010)

na konci programu

(25.3.2010)

hmotnost (kg) 100 85
tuk (%) 25 18
břišní tuk 12 4
pas (cm) 108 95
boky (cm) 108 100
obvod stehna (cm) 63 59
RN (žena, 36 let)

na začátku programu

(18.1.2010)

na konci programu

(25.3.2010)

hmotnost (kg) 75 66
tuk (%) 30 22
břišní tuk 4 2
pas (cm) 80 72
boky (cm) 97 93
obvod stehna (cm) 64 61