Nabídka

"Vaše potrava je vaším lékem, váš lék je vaší potravou."
-Hippokrates

Metabolic Balance® je komplexní program pro úpravu metabolismu. Díky přechodu na zdravou a vyváženou stravu přispívá ke zlepšení zdraví a umožňuje šetrnou úpravu tělesné hmotnosti. Nejde o žádné jídelní doplňky, zázračné pilulky ani přísné počítání kalorií. Metoda je založena na individuálním jídelním plánu, ušitém na míru podle rozboru krve. Jídelní plán je sestaven speciálním počítačovým programem, jenž byl vyvinut v Německu na základě dlouholeté spolupráce lékařů, vědeckých pracovníků z oboru výživy a počítačových odborníků v roce 2001. A zvláště v Německu tento program momentálně prožívá obrovský "boom". Není divu, program zaručuje nejen trvalý úbytek váhy, ale i výrazné zlepšení zdravotních obtíží - má výrazný pozitivní vliv na metabolický syndrom, upravuje pravidelné trávení, má vliv na alergie, kožní problémy, lymfatické otoky, migrény, vyrovnává produkci hormonů (také v menopauze, zvyšuje výkonnost a vitalitu, podporuje zdravý spánek atd. Proto je vyhledáván i klienty, kteří nebojují s nadváhou, ale chtějí "jen" trvale zlepšit svůj celkový zdravotní stav nebo kondici. Pokud je to žádoucí, dá se díky této metodě i přibrat.

Každý jednotlivý účastník Metabolic Balance® je během celého procesu doprovázen odborně vyškoleným poradcem. Doporučuji zúčastnit se některé z informačních schůzek, kde je možné získat opravdu detailní informace o celém programu. Další možností je individuální schůzka, stačí se pouze objednat a domluvit si vhodný termín. Neexistuje univerzální skladba jídelníčku, která by fungovala u všech, do programu se nelze pustit podle obecných pokynů na vlastní pěst. Poté, co dostane svůj osobní a neopakovatelný jídelní plán, je klient pod stálou kontrolou svého poradce. Jídelní plán je šitý na míru každého klienta a během života se podstatně nemění, je proto možné se k němu kdykoli vrátit. V praxi to znamená, že už nikdy nebudete vydávat energii ani peníze za další pokusy o zhubnutí - žádné diety, "krabičky", kurzy, jídelní doplňky, koktejly atd. A protože program Metabolic Balance® vede nejen k úbytku kil, ale především k výraznému zlepšení zdravotního stavu a posílení imunity, ušetříte nemálo peněz i za léky.

Vaše terapeutka Vám jídelní plán předá, detailně vysvětlí a bude Vás po celou dobu dodržování programu provázet. Očekávejte tedy min. 7 schůzek, jejichž náplní je po předání plánu pravidelné vážení na metabolické váze, měření objemů a především zodpovězení všech otázek, které s programem souvisejí a pravidelně se vyskytují. Společně probíráme případné problémy a nejasnosti, konzultujeme i konkrétní možnosti přípravy jídel podle osobního jídelního plánu. Učíme se "rozumět jídlu" - tzn. rozumět tomu, které potraviny jsou pro Vás vhodné a proč jsou pro Vaše tělo důležité, které jsou naopak zcela nevhodné. Součástí péče je i tzv. horká linka - možnost konzultací po telefonu v dohodnutých dnech a hodinách mezi jednotlivými schůzkami.

Program může proběhnout dvěma způsoby:

Individuální program (individuální vedení po celou dobu dodržování programu) Výhodou je intenzita spolupráce, anonymita, individuální přístup.

Skupinový program (sezení probíhají v malé skupince, příp. v páru). Výhodou je vzájemná podpora mezi členy skupiny, možnost radit si navzájem, vyměňovat si zkušenosti.

Jak program v praxi probíhá?

Program je rozdělen do čtyř fází:

V krátké přípravné fázi probíhá úvodní rozhovor, kdy s klienty prohovořím jejich přání a cíle a zaznamenám údaje nutné pro vystavení plánu, týkající se zdravotního stavu a jídelních zvyklostí a následně je proveden odběr krve. Specializovaná laboratoř vyhotoví rozbor vzorku krve, který pak doručím institutu MB. Na základě laboratorních výsledků, Vámi uvedených údajů a cílů Vám bude vyhotoven osobní jídelní plán.

Vlastní přípravná fáze trvá pouhé dva dny, ale je poměrně náročná. Cílem je připravit tělo na změnu, která zavedením nového jídelníčku nastane. Je důležité ji dodržet a také podpořit vyprázdnění střev, aby se zabránilo návalům hladu.

Přísná (proměňovací) fáze trvá nejméně dva týdny (v případě, že nechcete měnit hmotnost), příp. tak dlouho, dokud nedosáhnete cílové hmotnosti. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že přísná fáze je opravdu přísná, není však nepříjemná. V této době je nutné se přesně držet stanoveného jídelníčku a neporušovat jej. Klienti si vybírají potraviny ze svého osobního seznamu a své pokrmy si připravují sami. Jí se třikrát denně, mezi jídly je nutné dodržet pětihodinovou pauzu, kdy se smí pít jen voda. Obavy z pocitu hladu v dlouhých pauzách jsou zbytečné, v plánech jsou potraviny, které příznivě působí na hladinu inzulínu v krvi, a tak k návalům hladu nebo nezvladatelných chutí nedochází. Jíst se smí ovšem jen potraviny a v takovém množství, které je uvedeno v plánu. Jídlo se připravuje bez tuku. Po čtrnácti dnech přísné fáze se musí tělu začít dodávat hodnotné, za studena lisované oleje.


V této fázi dochází ke kvalitativní přeměně metabolismu, intenzivnímu spalování tuků a tím i regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.


V této fázi ovšem musíte zapomenout na alkohol, džusy, limonády, zákusky, čokoládu, cukr, řízky a jiná oblíbená jídla. Zapovězeny jsou např. i ovocné a bylinkové čaje, polotovary a hotová jídla a všechny chemické přísady.

V následné odlehčené (přechodové) fázi si do předepsaného jídelníčku pomalu zařazujete další potraviny, stále však je nutné zachovávat základní pravidla - např. pětihodinový odstup mezi jídly, každé jídlo se začíná bílkovinou, což je důležité pro udržení správné hladiny inzulínu v krvi, bílkoviny se během jednoho jídla nekombinují atd.

Po absolvování prvních tří fází by měl klient v podstatě natrvalo zůstat ve čtvrté, udržovací fázi, která začíná v okamžiku, kdy je klient spokojen se svou nově dosaženou hmotností a zdravotním stavem. Dodržování zažitých pravidel a stravovacích návyků umožní trvale udržet dosažené úspěchy.


Proč si vybrat právě program Metabolic Balance®

Program Metabolic Balance® je vhodný v podstatě pro všechny, zúčastnit se ho nesmějí jen těhotné nebo kojící ženy a lidé s těžkými poruchami funkce ledvin a jater nebo pacienti užívající neuroleptika. Velmi vhodný je naopak pro ty, kteří trpí výše zmiňovaným metabolickým syndromem, v tomto případě může program pomoci výrazně zlepšit zdravotní stav.

Čím se program Metabolic Balance® odlišuje od jiných dietních programů?

Přijímáte přesně ty živiny, které Vaše tělo potřebuje, aby se látková výměna dostala do rovnováhy.

Hubnete pouze díky změně jídelníčku, bez hladovek a půstů, počítání kalorií nebo doplňků stravy a léků. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím aktivujete zdravý metabolizmus a podporujete přirozenou produkci inzulínu.

Na rozdíl od klasických diet, kdy tělo začne spalovat nejdříve vodu a svalovinu a až jako poslední v řadě tuky, program MB vede přímo k intenzivnímu spalování tuků.

Přes značnou redukci váhy nedochází k tvorbě kožních záhybů - chrání se svalová hmota a vazivo, odbourává se jen tuková tkáň a pleť tak zůstává napjatá a krásná.

Se známým jo-jo efektem se u této metody nesetkáváme!

Nesetkáváme se ani s únavou a podrážděností, často spojenou s dietními programy, naopak pozorujeme nárůst energie a výkonnosti, zlepšuje se i schopnost koncentrace a obnovuje se Vaše tělesná i psychická rovnováha.

Program je vhodný pro ženy i muže ve všech věkových kategoriích a pro děti od 8 let. Váš jídelní plán je Váš plán - je šitý "na míru" s ohledem na substance, které v krvi přebývají nebo naopak chybí.

Zaujal Vás program Metabolic Balance®? Chcete se zúčastnit nezávazného informativního skupinového setkání, kde se dovíte podrobnosti o tomto programu?

Zanechte vzkaz a kontakt na Vás a my se Vám ozveme. (V případě preference individuální schůzky uveďte tuto informaci do vzkazu)